?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Продовжую вішати найцікавіші частини інтерв’ю з Любомиром Гузаром на своєму блозі.

Сьогодні запропоную вам роздуми Блаженнішого про ролі чоловіка та жінки в родині та поза її межами. Як на мене, беззаперечною є основна думка інтерв’ю: «І чоловік, і жінка абсолютно рівноправні щодо людських прав…  Але різниця є у завданнях. І там де респектується ця різниця, там є найбільш нормальна ситуація».

Проте дозволила б собі сміливість погодитися не з усім почутим. Цікаво буде почитати Ваші коментарі.

Нагадую, що раніше ми  слухали роздуми Любомир Гузара про:

Причини кризи Української держави.

Те як батьки хабарами калічать власних дітей.

Що відпочинок є обов’язком кожного.

Не можу натішитися інтересом френдів до цих записів. Для прикладу, станом на сьогодні запис про хабарі прослухали 1450 разів! Така увага говорить, що мудрість все ще в ціні, принаймні серед моїх френдів. Що не може не радувати :)

Запис на яку тему, ви б хотіли почути за тиждень?

Comments

( 7 comments — Leave a comment )
alex_4eshirov
Jul. 4th, 2010 06:31 pm (UTC)
При всем уважении к Блаженнейшему, его подход кажется несовременным.
С нашем мире воспитание ребенка должно быть взято не себя тем, кто это хочет, а не тем, кто "должен". Долг воспитания ни к чему хорошему не приведет, ведь воспитание личности это слишком длительный, всепоглощающий процесс, который требует соответствующего отношения. Если у женщины или мужчины желание растить ребенка слабее чем карьерные или какие бы ни было другие стремления, заводить ребенка просто нельзя.

Что касается природной роли "приносить пищу" - аргумент уже давно отживший свое при нынешнем разделении профессий. Физическая вообще не играет роли сегодня.

И вообще понятие "долга", по-моему, уже давно пора заменить при воспитании на какую-то другую мотивацию. На понятие "воли", например... :)
natali_tasha
Jul. 5th, 2010 02:05 pm (UTC)
так подход Любомыра Гузара и не должен быть современным (или несовременным). его подход базируется на Писании, на виденьи роли мужчины и женщины в семье через призму Библии.
zhukowskiy_stas
Jul. 4th, 2010 07:13 pm (UTC)
Моя думка. Чоловіки вправніші в тому, щоб здобувати щось нове. Але щоб це здобуте зберегти, то вони в цьому плані не дуже вправні, можуть порівняно легко втратити. А жінки вправніші в тому, щоб зберегти те, що вже є в наявності. Таким чином чоловік і жінка одне одного доповнюють.
Це як правило. Але з часом виключень стає все більше. Отакої.
kresalo
Jul. 5th, 2010 05:33 pm (UTC)
Леся а з чим Ви незгодні?
Особиcто я, якщо не чіпатись до слів Блаженішого і дивитись в суть, то згоден повністю. Рівноправ’я це рівність прав, можливостей, рівність перед законом... але зовсім не рівність результатів своєї діяльності, і стосується це рівноправ’я всіх людей а не тільки гендерного питання
lesyaorobets
Jul. 7th, 2010 12:58 pm (UTC)
Для мене Гузар - мірило життєвої мудрості. Я захоплююсь тим, як він дуже простими словами пояснює глибоку думку.
Але, як співала Гвердцителі в геніальній пісні "Женщине":
"Бог, не суди, Ты не был женщиной на Земле" http://www.zaycev.net/download.php?ass=%D2%E0%EC%E0%F0%E0+%C3%E2%E5%F0%E4%F6%E8%F2%E5%EB%E8_-_%CF%EE%F1%E2%FF%F9%E5%ED%E8%E5+%C6%E5%ED%F9%E8%ED%E5.mp3&id=147150&kbps=8

На моє переконання, у мами має бути вибір: залишатися вдома і присвятити себе дітям, чи поєднувати виховання дітей з професійною самореалізацією. Кожен з цих виборів заслуговує на повагу і є дуже складним.

Втім, оцінювати коректно не "форму" материнства, а результат.

je_rz
Jul. 6th, 2010 08:02 am (UTC)
Я останнім часом склала таку думку.
Гендерна рівність повинна бути в плані можливостей. Тобто в економічному і правовому аспектах: однакова винагорода за однакову працю, рівність перед законом тощо.
В усих інших аспектах має бути присутня гендерна свобода. Тобто якшо жінка хоче робити кар"єру, а її чоловік згоден виховувати дитину і їм обом так комфортно - то все ок.
nazark
Jul. 10th, 2010 07:46 pm (UTC)
Мабуть поверхнево слухали...
Так з чим саме ви не погоджуєтесь у словах Гузара? Ось резюме його промови:

* людські/особистісні права -- рівні для чоловіків і жінок;
* кожен має право вибору згідно поклику душі;
* чоловік та жінка мають свої особливості, які роблять жінку в загальному випадку більш придатною до деяких типів діяльності, а чоловіка до інших (вільне трактування цих особливостей та їх зміна під впливом обставин, даних народження, інших факторів не заперечується)
* не слід доводити ідею зрівняння жінки з чоловіком до абсурду, коли ігноруються і штучно заперечуються ці природні схильності та особливості, притаманні обидвом статям.

Ось і все :) Як на мене, Гузар -- найбільш нейтральний і мудрий cпосеред наших християнських релігійних лідерів. По меншій мірі, його промови видаються мені найбільш просвітленими, духовними, зрілими, і несуть ту чисту любов, що була закладена в християнстві як релігії :)

Справді, не чіпляйтесь за слова, слухайте його серцем!
( 7 comments — Leave a comment )
Follow LesyaOrobets on Twitter

Latest Month

February 2013
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Powered by LiveJournal.com
Designed by Jamison Wieser