?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry


Дякую lebed_michael , який вчасно нагадав про законопроект №2450 «Про порядок організації і
проведення мирних заходів».
В першому читанні його проголосували 3 червня 2009 року. Та жахлива редакція закону передбачала наступне:

1) встановлення мінімальних термінів для повідомлення органів влади про проведення мирних заходів (дозволить більш гнучко оскаржувати ці заходи в продажних судах);

2) встановлення обмежень щодо місць проведення мирних заходів (як сказав Міністр внутрішніх справ - мітингуйте собі за містом (як в Казахстані));

3) встановлення додаткових повноважень правоохоронних органів та чиновницького апарату для перешкоджання волевиявленню громадян (заборона мітингу в режимі онлайн);

4) фактична заборона проведення спонтанних мирних зібрань.

В другому читанні і в цілому його мають проголосувати в червні. Проблема полягає в тому, що на сайті Ради до цих пір немає змін, внесених в цей законопроект на засіданні профільного комітету 12 травня 2010 р., які мали б знівелювати основні небезпеки.

І тут найцікавіше. Як правило, рішення комітету по законопроектах з’являються на сайті через кілька днів після засідання. В нашому випадку – пройшло більше двох тижні! Спроба дістати таблицю змін в профільному комітеті (з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин) наштовхнулися на дивні пояснення, що в них цих документів не має, а потім, що вони їх не можуть надати. На виході Віталік (мій помічник) витряс з них проект, який комітет нібито затвердив для другого читання.

Швидкий аналіз показав, що збережено, як мінімум, одну дуже нехорошу норму:

Стаття 7. Повідомлення про проведення мирного зібрання
1. Організатори мирного зібрання письмово (особисто або поштою) повідомляє про намір проведення мирного зібрання відповідний орган виконавчої влади та/чи орган місцевого самоврядування завчасно, але не пізніше ніж за чотири робочих дні до його початку.

Нагадаю, що сьогодні такого обмеження не існує. Користуючись цим, можемо повідомляти органи влади про наші заходи хоч за годину до їх початку. І то особливі вмілі чиновники добивалися судової заборони на заходи, про які їх повідомляли за день. Судові засідання (принаймні по документах) відбувалися в ночі  ! Одним словом, лише через цю норма, мусимо робити цьому законопроекту обструкцію.

Але є ще одна серйозна небезпека. Відсутність на сайті змін, затверджених комітетом, дозволяє внести в них всі «потрібні» зміни. Дивна поведінка працівників комітету підкріплює це моє побоювання. Сьогодні ж надсилаю їм деп. звернення з вимогою надати нам не лише табличку змін, а й протокол засідання комітету  .
Величезне прохання до громадських організацій, особливо правозахисних, слідкуєте за цією темою. Зважаючи на розклАд голосів в залі без громадського та інформаційного тиску зупинити проходження законопроекту ми не зможемо.

Comments

( 25 comments — Leave a comment )
jesfor
May. 26th, 2010 01:39 pm (UTC)
здається, що сьогоднішня влада прагнитиме до російського зразка, коли існує жорстка регламентація у проведенні публічних заходів.
cheater_ua
May. 26th, 2010 01:58 pm (UTC)
авжеж! аналітики відразу застерігали від втілення "російської моделі" влади у всіх сферах життя..(
savitskyy
May. 26th, 2010 03:26 pm (UTC)
Іншого очікувати і неварто.
Тут слово за опозицією.
Якщо опозиція допустить прийнятя цього закону буде зрозуміло хто є хто.
В свою чергу я буду поширювати інформацію серед своїх знайомих про наслідки прийнятя цього закону. Також, пропоную створити в твітері тему #volanarody та почати процес обговорення.
t_montyan
May. 26th, 2010 04:37 pm (UTC)
а чому тут ваше "за" стоїть?
подвійна мораль чи картку вкрали?
ekondratuk
May. 26th, 2010 06:55 pm (UTC)
тоді в "опозиції" були регіони
lesyaorobets
May. 27th, 2010 07:31 am (UTC)
Дякую за уважність!:)
Ви не перший, хто мене про це запитує. Відповідь див. за посиланням http://bit.ly/cpxJkV
je_rz
May. 27th, 2010 08:42 am (UTC)
Заберу пост в соц.мережу правозахисних організацій (якщо автор не проти).
je_rz
May. 27th, 2010 11:03 am (UTC)
А ще я от що подумала... що суворість наших законів компенсується необов"язковістю їх виконання...
misyura
May. 27th, 2010 12:20 pm (UTC)
суворість наших законів компенсується
Здається, за Вами це вже хтось повторив... Прутков, чи що... Але він більше про Росію писав.
А насправді у нас закони не суворі, а ідіотські. Там, де не треба - суворі, і навіть з обов'язковістю виконання усе гаразд... А де потрібна суворість - спостерігаємо цілковиту розгубленість...
je_rz
May. 27th, 2010 02:45 pm (UTC)
Re: суворість наших законів компенсується
Та ну припиніть, я не претендую на авторство, це ж смішно) Я про інше говорю. От закону "404" теж боялись... та і в законі "Про захист суспільної моралі" достатньо всякого... Але їх, здається, ніхто не читає, крім співробітників аппарату ВР, які пишуть доповіді своїм Головам комітетів. Ну може ще ГНЕУ.
misyura
May. 28th, 2010 06:03 am (UTC)
Re: я не претендую на авторство
Та не ображайтеся, це ж жарт... Я теж інколи кажу 2х2=4 без посилання на першоджерело. Хоча насправді на авторство не претендую.
lesyaorobets
May. 29th, 2010 11:41 am (UTC)
Re: суворість наших законів компенсується
цікаве спостереження: коли приймаються закони, які суперечать бажанню більшості - їх не виконують, але ними залякують
reznichenko_d
May. 27th, 2010 01:40 pm (UTC)
У цьому випадку обов"язковість виконання буде вельми обов"язковою. Можете повірити.
lebed_michael
May. 27th, 2010 03:15 pm (UTC)
Вибачте, але це інфантильна позиція, яка може швидко довест нас до стану Росії, Білорусі та Казахстану...
misyura
May. 28th, 2010 06:06 am (UTC)
це інфантильна позиція
Повністю підтримую Михайла. Коли є багато суворих законів, які не виконуються, це дає можливість у будь-який момент виконати якийсь із цих законів стосовно окремо визначеної особи. З позиції права усе цілком законно, хоча насправді це - узаконений бєспрєдєл.
je_rz
May. 28th, 2010 01:53 pm (UTC)
Re: це інфантильна позиція
Погоджуюсь щодо "у будь-який момент виконати якийсь із цих законів стосовно окремо визначеної особи".
АЛЕ
Намагаюсь мислити більш системно. Ми помічаємо симптоми (і добре, що помічаємо), а боротись треба з хворобою.
misyura
Jun. 14th, 2010 03:47 pm (UTC)
Re: це інфантильна позиція
А де тут суперечність? Чому "АЛЕ"? У чому полягає "більша системність? Адже за симтомами визначають хворобу, з якою потім слід боротися...
je_rz
Jun. 14th, 2010 04:38 pm (UTC)
Re: це інфантильна позиція
Пояснюю.
Мені може неподобатись закон,
АЛЕ
якщо його прийняв парламент, при цьому прийняв не випадково, а свідомо, то проблема не у законі. Сьогодні ми боремось проти нього, може навіть перемагаємо, а завтра вони приймають щось іще гірше.
Далі.
Парламент приймає усе гірші й гірші закони (факт).
При цьому одні й ті ж політ. сили отрамують високу підтримку на виборах. При цьому виборці свідомо підтримують кандидатури (або партії), які пропонують і приймають усе гірші й гірші закони.
То до кого запитання?

П.С. Це не означає, що проти поганих законів на треба боротися. Треба. Але треба й пам"ятати про походження цих симптомів..
vityok
Jun. 3rd, 2010 12:19 pm (UTC)
І це не правильно
Словами класика:
«Нам треба, аби закони порушували. Зрозумійте, ви маєте справу не з купкою бойскаутів... Нам треба влада, і ми прагнемо її... Неможливо правити невинними людьми. Єдина сила, яку має уряд, це переслідування злочинців. Однак, коли злочинців недостатньо, то треба їх створити. Стільки різних речей оголошують поза законом, що стає неможливо жити не порушивши закон. Кому потрібна законослухняна нація? Кому там що треба? Але створіть закони виконання, реалізація та об'єктивна інтерпретація яких неможлива — і ви створите націю злодіїв — і тоді ви можете тиснути на провину. Це і є система, містер Рeрден, це і є гра, і одразу, як ви це усвідомите, з вами буде легше мати справу.»
--Айн Ренд. «Атлант розправив плечі»
misyura
May. 27th, 2010 12:16 pm (UTC)
Заберу пост в соц.мережу правозахисних організацій
А чи можна ту мережу і мені подивитися? Цікаво ж... Можливо, одну справу робимо...
je_rz
May. 27th, 2010 02:46 pm (UTC)
Re: Заберу пост в соц.мережу правозахисних організацій
Якщо тут можна постити посилання, то ось:
http://hr-activists.net/
Але вона недавно зовсім створена і зараз лише наповнюється.
lesyaorobets
May. 29th, 2010 11:39 am (UTC)
Бог у поміч. я не проти
je_rz
May. 31st, 2010 01:42 pm (UTC)
без громадського та інформаційного тиску зупинити про
У вівторок, 1 червня, о 10:00 у м. Києві біля Шевченківського відділу обласного управління МВС України за адресою: Герцена, 9, свідома громадськість розпочне акцію протесту проти свавілля вітчизняних міліціонерів, які катують та вбивають людей в Україні. Активісти також протестуватимуть проти як фактичних, так і законодавчих спроб влади та міліції обмежити право на мітинги в Україні.

Паралельно 1 червня о 10:00 пройдуть акції під обласними управлінням УМВС у містах: Рівне, Івано-Франківськ, Кіровоград, Ужгород, Хмельницький, Донецьк, Житомир, Львів, Євпаторія, Тернопіль, Харків та ін.

Ці акції – попереджувальні. Якщо вимоги виконані не будуть, доведеться через тиждень переходити до більш масових та агресивних форм протесту по всій Україні.

Під час акції активісти також висловлять свій протест проти законопроекту №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів», який зараз готується до другого читання. Проект Закону пропонує узаконити механізми заборони мирних зібрань громадськості, що сприятиме ще більшому свавіллю міліціянтів щодо як громадських активістів, так і простих громадян.
lesnichiy2004
Jun. 2nd, 2010 09:29 am (UTC)
Щойно побачив у Білозерської повідомлення.

"...!!!ТЕРМІНОВО!!! Київські менти прямо зараз КАТУЮТЬ керівника донецької
медіа-профспілки

Керівника донецької медіа-профспілки Максиму Абрамовському на станції
метро "Вокзальна" заламали руки менти і закрились з ним у відділку
(який у метро). Чому його затримали - незрозуміло.

З того відділку чути його крики.

Подробиці знає мій друг Тимофій Златкін, який зараз знаходиться поруч:
+380672550942

ПРОХАННЯ-мінімум: повідомте про це журналістам, попросіть нардепів
втрутитись і врятувати Абрамовського.


З повагою, Скиба Олександра!
8-097-394-32-15..."
hron_topirin
Jun. 3rd, 2010 06:30 pm (UTC)
Стаття 22. ... При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Депутаты любят вспоминать об этой статье конституции, когда речь заходит об уменьшении депутатских льгот, зарпллат и пенсий.
Не пора ли применить статью 22 по её прямому назначению?
Или не существует такой позы, в которую нельзя было бы нагнуть конституционный суд?
( 25 comments — Leave a comment )
Follow LesyaOrobets on Twitter

Latest Month

February 2013
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Powered by LiveJournal.com
Designed by Jamison Wieser