Леся Оробець (lesyaorobets) wrote,
Леся Оробець
lesyaorobets

В нас уже ГЕС зводять нелегально

Після того, як нам довелося воювати зі спробами розмістити сміттєспалювальний завод майже в центрі Києва, не думала, що мене можна ще чимось здивувати. І все ж таке сталося ;)
Почалося з фото, які мені кілька  днів тому переслали через Facebook. Потім була низка  уточнень,  що виявила напрочуд сумну обставину –  в руслі ріки Чорний Черемош біля с. Дземброня на Івано-Франківщині будують гідроелектростанцію.
Що з того? – запитаєте ви. Справа в тім, що є у цій справі надто багато загадкового. Місцеві жителі в паніці: інформацію про будівництво засекречено ледь не на національному рівні. Екологи б’ють тривогу:  під загрозою екосистема одного з наймальовничіших куточків України. До речі, саме русло цієї ріки традиційно використовується для проведення чемпіонату України з водного туризму.
І при цьому, ні Івано-Франківська обласна, ні Верховинська районна ради жодних рішень, які б легалізували це дивовижне будівництво не приймали. Схоже, хтось незаконно будує гідроелектростанцію. І на тому не планує зупинятися. Як стверджують місцеві громадські активісти, за їх даними, в межах Івано-Франківської області заплановано будівництво ще 14 таких ГЕС.
З огляду на подібну небезпеку насамперед звернулася до обласних облдержадміністрації та прокуратури з вимогою зупинити будівництво і вжити заходів щодо виведення винних «на чисту воду» – доки природі й людям  не завдано ще більшої шкоди.
З нетерпінням чекаю на відповіді.

Дякую ZIK за оперативне поширення інформації про ці події.
Tags: media 2.0, депутатські звернення, довкілля
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment